KONST / Litografier / Färglitografi 8849706
*
nr 884 9706
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), Pt, Motiv från Trosa, motivet: 35 x 44
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 mars 2014
kl 19:11:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 12:21:33
1
600 kr
31/3 16:58:34
2
600 kr
31/3 16:58:49
2
800 kr
31/3 19:05:47
1
800 kr
31/3 19:06:08
1
900 kr
31/3 19:06:54
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från trosa reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trosa trosamotiv
-
5025 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:44
*
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 884 9706
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), Pt, Motiv från Trosa, motivet: 35 x 44
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/3 12:21:33 | 1 | 600 kr |
31/3 16:58:34 | 2 | 600 kr |
31/3 16:58:49 | 2 | 800 kr |
31/3 19:05:47 | 1 | 800 kr |
31/3 19:06:08 | 1 | 900 kr |
31/3 19:06:54 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från trosa reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trosa trosamotiv
-
5025 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:44